Reklama:
Reklama:

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

9 maj 2018

Poznaliśmy pary oraz terminy spotkań Basket Cup 2018

W przerwie między meczami ligowymi 8 maja w Hali Gimnazjum nr 2 w Sopocie odbyło się losowanie par piątej edycji koszykarskich rozgrywek BASKET CUP 2018. W Pucharze Ligi biorą udział zespoły Środowiskowej Basket Ligi, występujące w sezonie 2017/2018 w poszczególnych klasach rozgrywkowych. O miano najlepszego powalczą ekipy z pięciu dywizji. Rywalizacja toczy się systemem pucharowym. Startujące w Basket Cup zespoły grają ligowym składem (nie ma możliwości nowych transferów). Zawody zainauguruje w środę, 16 maja pojedynek czwartoligowych Starych Byków Sopot i zespołu dywizji Maxibasketball 35+ TS Ciumaki Gdańsk.

Przed losowaniem rozstawiony został aktualny mistrz ligi Demolka Gdańsk. W "sierotkę" wcielił się wierny kibic Środowiskowej Basket Ligi - Ali Stefaniak, którego szczęśliwy wybór zadecydował o takich a nie innych parach pucharowych. Za sprawą głównego partnera tych rozgrywek PMEDIA ceremonię losowania można było śledzić na żywo. Zapis wideo dostępny na facebooku (link poniżej).

Honoru oldbojów w Basket Cup 2018 bronią aż dwie drużyny: siódmy zespół XII edycji Maxibasketball 35+ TS Ciumaki Gdańsk oraz walczący jeszcze o brązowe medale Stare Byki Trójmiasto, który identycznym składem rywalizował także na parkietach IV dywizji (5. miejsce). O Puchar Ligi zmierzy się również inny czwartoligowiec Kolosy Gdańsk, walczący jeszcze o złoto IV dywizji. Trzecią dywizję reprezentują dwie ekipy: rywalizujący aktualnie w półfinałach Space Jam Sopot oraz Szumbumburum Gdynia, który zakończył zmagania na ósmym miejscu III dywizji. W gronie drugoligowców znalazły się trzy drużyny. Najwyżej notowany Wu Team Gdańsk czeka jeszcze walka o brązowe medale II dywizji. Piękni Młodzi Wyskakani Gdańsk niebawem rozstrzygną losy 5-8 miejsca. Z kolei Luksusowi Sopot zapewnili już sobie utrzymanie na zapleczu elity i zagrają o miejsca 9-12. Najwyższą klasę rozgrywkową obok wspomnianego już tegorocznego mistrza Demolki Gdańsk reprezentują w Basket Cup również - wicemistrz Poppers Sopot, szósty zespół I dywizji ADVA Looney Tunes Gdynia oraz siódmy zespół elity Slama Jama Sopot.

Konfrontacja toczy się od poniedziałku do piątku systemem play-off w poszczególnych fazach eliminacyjnych. Zwycięzcy rund awansują do kolejnych etapów. Pierwszą fazę rozpoczną drużyny z Dywizji Maxibasketball 35+. Na kolejnych etapach dołączą wyżej sklasyfikowane ekipy - odpowiednio z Trzeciej Dywizji, Drugiej Dywizji oraz Pierwszej Dywizji. Rywalizacja w Pucharze Ligi stwarza niepowtarzalną okazję do sprawdzenia się z zespołami z wyższych klas rozgrywkowych przy niezmienionych składach ligowych!

Inauguracja 5. edycji Basket Cup zaplanowana została na środę, 16 maja w Sopocie. Zdobywcę Pucharu Ligi poznamy pod koniec maja podczas fazy finałowej. Zwycięzca Basket Cup będzie miał okazję zmierzyć się 1 października 2018 roku z mistrzem Środowiskowej Basket Ligi o Superpuchar Basket Ligi! Zespół, który wywalczy awans do ostatniej fazy eliminacyjnej lub finałowej może się starać o "dziką kartę" w nowym sezonie 2018/2019 do wyższej o jedną klasę rozgrywkową dywizji. Głównym sponsorem rozgrywek jest PMEDIA.

Wylosowane pary oraz terminarz spotkań 5. edycji Pucharu Ligi Basket Cup:

Pierwszy etap
Środa, 16 maja 2018 roku
godz. 21.00 Stare Byki Trójmiasto (IV dywizja) - TS Ciumaki Gdańsk (Maxibasketball 35+)

Drugi etap
Piątek, 18 maja 2018 roku
godz. 19.00 Szumbumburum Gdynia (III dywizja) - Kolosy Gdańsk (IV dywizja)
Poniedziałek, 21 maja 2018 roku
godz. 19.00 Space Jam Sopot (III dywizja) - Stare Byki / Ciumaki 

Trzeci etap
Środa, 23 maja 2018 roku
godz. 19.00 Piękni Młodzi Wyskakani Gdańsk (II dywizja) - Space Jam/Stare Byki/Ciumaki 
godz. 20.00 Wu Team Gdańsk (II dywizja) - Szumbumburum/Kolosy
- wolny los (wylosowany) Luksusowi Sopot (II dywizja)

Czwarty etap
Środa, 23 maja 2018 roku
godz. 21.00 Poppers Sopot (I dywizja) - Luksusowi Sopot (II dywizja)
Poniedziałek, 28 maja 2018 roku
godz. 20.00 Slama Jama Sopot (I dywizja) - PMW/Space Jam/Stare Byki/Ciumaki 
godz. 21.00 ADVA Looney Tunes Gdynia (I dywizja) - Wu Team/Szumbumburum/Kolosy
- wolny los (rozstawiony) Demolka Gdańsk (I dywizja)

Finałowy etap
Środa, 30 maja 2018 roku
godz. 19.00 (półfinał) ADVA LT/Wu Team/Szumbumburum/Kolosy - Slama Jama/PMW/Space Jam/Stare Byki/Ciumaki 
godz. 20.00 (półfinał) Demolka Gdańsk (I dywizja) - Poppers/Luksusowi
godz. 21.10 Finał Basket Cup

Statystyki i informacje ze zmagań o Puchar Ligi publikowane są na stronie internetowej www.BasketLiga.pl pod zakładką Basket Cup.

ZOBACZ - ZAPIS TRANSMISJI LIVE Z LOSOWANIA PUCHARU LIGI "BASKET CUP"

źródło: PMEDIA

Pozostałe zdjęcia w galerii

Pokaż wiadomości

Reklama: