Reklama:
Reklama:

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

17 maj 2018

TS Ciumaki Gdańsk ze zwycięstwem na inaugurację Basket Cup

Na inaugurację Pucharu Środowiskowej Basket Ligi BASKET CUP 2018 zespół dywizji Maxibasketball 35+ TS Ciumaki Gdańsk po zaciętej walce 16 maja pokonał wyżej notowanych Starych Byków Sopot 59:46 (16:10, 15:11, 16:18, 12:7) i awansował do kolejnej rundy zmagań.

Obie ekipy były sobie dobrze znane, bowiem Byki Marcina Kamińskiego oprócz występów w IV dywizji mają za sobą udany sezon w dywizji Maxibasketball 35+, gdzie po raz pierwszy w historii walczą o brązowe medale. Ostatecznie to gdańszczanie pozostali w grze o Puchar Ligi. MVP meczu został Marek Stanulewicz (TS Ciumaki), notując 14 eval, 7 pkt, 6 zb, 6 as, 1 bl, którego punktowo wspierał Tomasz Bukowski (17 pkt). W zespole Starych Byków wyróżniał się Marek Suchowirski, zbierając 10 piłek a punktowo kolegów próbował poderwać wspomniany Marcin Kamiński 22(2x3) pkt.

 

ZOBACZ - STATYSTYKI MECZU

 

Rozgrywki Środowiskowej Basket Ligi odbywają się od października do maja i toczą się od poniedziałku do piątku. Ponad 70 zespołów w sześciu dywizjach na czterech obiektach sportowych w Trójmieście walczy o miano najlepszego! Dodatkowo w trakcie sezonu rozgrywany jest Puchar Ligi pod nazwą Basket Cup.
Kadra ligi reprezentuje Polskę, występując od 2012 roku w europejskich rozgrywkach EABL (brązowe medale w 2015 roku). Koszykarze Środowiskowej Basket Ligi nie próżnują także na krajowych parkietach z powodzeniem, broniąc honoru Trójmiasta i Pomorza na parkietach polskiej amatorskiej basket lidze PABL (mistrzowski tytuł w 2017 roku, mistrz w 2015 roku). 
Więcej informacji na www.basketliga.pl oraz na portalach społecznościowych Facebook.com/BasketLigaPL, czy Twitter.com/BasketLigaPL. Dla korzystających z urządzeń mobilnych polecamy aplikację BasketLiga.pl. Materiały wideo dostępne są na kanale PMEDIA Video na YouTube.com. Szczegółowe informacje pod e-mail: biuro@basketliga.pl lub telefonicznie 794-023-023.

źródło: PMEDIA

Pozostałe zdjęcia w galerii

Pokaż wiadomości

Reklama: